Main / Instruments / Presentation School teachers design
Instruments

Presentation School teachers design

20.11.2016
15:32

Безкоштовний додаток для смартфонів MyShake  може розпізнати, що насувається землетрус. Додаток працює у фоновому режимі і дозволяє користувачеві заздалегідь фіксувати підземні поштовхи.

Для його роботи потрібно покласти смартфон на горизонтальну поверхню. У MyShake вбудовані детектори, які відстежують коливання.

Додаток розробили вчені з Каліфорнійського університету в Берклі.  Розробники запевнили , що додаток розпізнає саме сейсмологічні поштовхи, а не ваші кроки. Для цього програма використовує алгоритм, який аналізує всі типи вібрації.

При поштовху додаток відправляє повідомлення центрального серверу. Центр обчислює розташування людини і смартфона і фіксує магнітуду землетрусу. Дані збираються з усіх мобільних пристроїв. Автоматичний аналіз дозволяє точно створити прогноз. Після цього користувачі отримують сповіщення про близькість вогнища землетрусу.

У травні 2016 року вчені випустили японську версію Android-додатки. З лютого 2016 року його завантажили понад 170 тисяч користувачів по всьому світу.

За перші три місяці запуску MyShake в мережі з'явилися записи про землетруси в Чилі, Аргентині, Мексиці, Марокко, Непалі, Нової Зеландії, Тайвані, Японії і в Північній Америці. Система зафіксувала як малі, величиною 2,5 за шкалою Ріхтера, так і великі землетруси. 

16 квітня 2016 року в Еквадорі стався землетрус магнітудою 7,8 балів.

Вчені детально розповіли про свою розробку в науковому журналі Science Advances.

https://te-st.ru/entries/prilozhenie-myshake-raspoznaet-nadvigayushheesya-zemletryasenie/

Activities, events